متاسفانه از روز گذشته 2017/04/17 شاهد فعال شدن بدافزار بسیار مخربی بنام NSA exploits در سطح دنیا هستیم که باعث گردیده بیشتر از هزاران سرور قربانی این اکسپلویت شوند و بخش مهمی از دیتا های سرورهای قزبانی از بین بروند و همچنان این موضوع ادامه دارد !

بیشتر سرورهای قربانی گزارش شده ویندوزهای نسخه 2008 و 2012 میباشند و گزارش معتبری از آلوده شدن یا فعال شدن این بدافزار در ویندوزهای نسخه 2016 یا نسخه های خانگی ویندوز تا کنون منتشر نشده است.

فعال شدن این بدافزار در ویندوز های سرور ها باعث نمایش فایل متنی زیر در ویندوز گردیده و کاری که این بدافزار انجام میدهد فایلهای موجود در سرور را رمزگذاری میکند و بابت رمزگشایی فایلها درخواست پرداخت پول میکنند! و تاکنون هیچ راه حلی برای رمزگشایی فایلهای آلوده شده ارایه نشده است.تا این لحظه هیچ راه حل قطعی برای حل مشکل از طرف مایکروسافت یا شرکتهای بزرگ امنیتی ارایه نشده ولی مایکروسافت یک پچ امنیتی موقت ارایه کرده که شدیدا توصیه میشود که نصب گردد.

در حال حاضر راهکارهایی که جهت مقابله با این مشکل توصیه شده اند این موارد هستند :

1- هر چه سریعتر اقدام به آپدیت ویندوز سرور خود نمایید و پچ ارائه شده که مختص به امروز میباشد را دانلود بفرمایید . لازم به ذکر است پچ ماکروسافت از طریق لینک زیر نیز قابل دریافت است :

https://technet.microsoft.com/en-us/library/security/ms17-010.aspx

2- از فایلهای مهم خود در سرورهای ویندوزی بکاپ تهیه نمایید.
3- چنانچه پورت ریموت دسکتاپ ویندوز شما ، پورت دیفالت 3389 خود ویندوز هست سریعا نصبت به تغییر آن اقدام نمایید.

مجددا یادآوری میکنیم که این مشکل ، مشکلی بسیار جدی میباشد و حتما نیازمند پیگیری سریع دارد.

در صورت نیاز به راهنمایی یا کمکی در این زمینه لطفا از طریق تیکت با ما در ارتباط باشید.

اطلاعات تکمیلی متعاقبا و با بروز رسانی این خبر به اطلاع خواهد رسید.


Tuesday, April 18, 2017

« بازگشت